خانه / نظرات علما و محققین / حجت الاسلام محمدی:صوفیه و بهائیت برای هدفی مشترک کار می کنند

حجت الاسلام محمدی:صوفیه و بهائیت برای هدفی مشترک کار می کنند

حجت الاسلام و المسلمین رضا محمدی گفت: صوفیه و بهائیت همیشه با هم بودند و این تحرکات تازگی ندارد، چون هردو برای هدفی مشترک کار می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین رضا محمدی، استاد و پژوهشگر حوزه علمیه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگارصوفیه نت به چرایی پیوند فرقه ضاله بهائیت و فرقه سیاسی نورعلی تابنده پرداخت.

وی گفت: طریقت و شریعت یکی است ولی آنچه که صوفیان به آن قائل هستند جدایی طریقت و شریعت است و در صوفیه معنای اصلی طریقت اعمال و ذکرهایی است که توسط شیخ فرقه به مرید گفته می‌شود و غالبا هیچ ربطی هم به دین ندارد و توسط خود اقطاب و بزرگان صوفیه ساخته شده است و ملاک گفته شیخ و بزرگ فرقه است.

رضا محمدی

وی در ادامه به بیان رد فرقه‌های صوفیه پرداخت و گفت: غالبا فرقه‌های صوفیه مردود است زیرا کارهای و اعمال خود ساخته در آن‌ها زیاد مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: بنده معتقدم باید تابع قرآن و سیره اهل بیت بود و اگر قرار است کسی به مقصد برسد یا باید خودش مجتهد باشد و نظر به اجتهاد خودش عمل کند و یا باید در احکام تقلید کند و در مسائل اخلاقی به منابع معتبر اخلاقی در اسلام رجوع کنند.

Buy cheap Viagra online

این کار‌شناس ارشد حوزوی در ادامه به تحرکات جدید فرقه سیاسی تابنده و بهائیت اشاره کرد و افزود: صوفیه و بهائیت همیشه با هم بودند و این تحرکات تازگی ندارد، چون هردو برای هدفی مشترک کار می کنند.

وی در ادامه افزود: علت اصلی این پیوند این است که هر دو فرقه در مخالفت اصل اسلام و تشیع با هم وحدت دارند و علت اصلی به وجود آمدن صوفیه و بهائیت هم همین موضوع بوده است تا به نحوی به اسلام ناب ضربه وارد کنند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

رجبی دوانی:عرفای واقعی با اعتقاد بر کشف و شهود به شریعت هم پایبند بودند

عرفا باتوجه به اینکه به کشف و شهود و سیر و سلوک اعتقاد داشتند اما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *